# 27 Березня 2015 року. Час: 17:43

Завершення IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

OLYMPUS DIGITAL CAMERAВ олімпіаді взяли участь 79 учнів з 24 областей України та міста Києва. Урочисті збори з нагоди закриття проходили у актовій залі спеціалізованої школи-інтернату I-II ступенів №14 м.Києва з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу (директор Тамара Анатоліївна Манько).
Учасників, керівників команд та членів журі привітали Віктор Дмитрович Базилевич, голова журі олімпіади професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор економічних наук.
Бурлака Олена Миколаївна, методист Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, координатор олімпіади, подякувала колективу спеціалізованої школи-інтернату I-II ступенів №14 м.Києва та директору Манько Т.А. особисто за забезпечення комфортних побутових умов для проживання та проведення олімпіади, повноцінне різноманітне харчування, яке дуже сподобалось усім без виключення учасникам олімпіади та спонсорам – представникам компанії «hтс» за фінансову підтримку, Сазоненко Г.С. за ініціювання проведення IV (фінального) етапу ХVIII Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки у 2014/2015 навчальному році та організацію культпоходу в театр імені Івана Франка і екскурсію по місту та декану економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Базилевичу В.Д. та всім членам журі та оргкомітету.
Голова журі Базилевич В.Д. вручив дипломи учасникам та переможцям олімпіади, нагородив учнів, які показали найкращі результати, дітей-іменинників, керівників команд з найвищим рейтингом та вчителів-учасників усіх Всеукраїнських учнівських олімпіад з економки.
З вітальним словом виступила начальник управління освіти Дніпровської районної адміністрації в м.Києві Наталя Василівна Іваніна та Ганна Стефанівна Сазоненко, директор Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Дитячо-юнацька хореографічна студія імені Миколи Красицького «Щасливе дитинство», учні шкіл та ліцеїв Дніпровського району міста Києва підготували святковий концерт.
Щасливі, сповнені хорошими враженнями від переребування в столиці України місті Києві та позитивними емоціями, з розширеним колом друзів учасники олімпіади повернуться додому.
Фотогалерея завершення IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

Завершення IV (фінального) етапу ХХХVІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

DSCN4799Протягом тижня, з 22 до 27 березня, у м.Києві 166 школярів з регіонів України змагалися у теоретичних та практичних знаннях з біології. Успішному проведенню олімпіади сприяла гостинна, доброзичлива, творча атмосфера, яку створили у стінах Українського фізико-математичного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, де проводилися змагання юних біологів. Завдання усіх турів олімпіади мали на меті виявити рівень володіння учнями практичними навичками та вмінням пов’язувати набуті теоретичні знання з практикою й укладались з урахуванням програми Міжнародної олімпіади з біології. Теоретичний тур складався із тестових завдань різного рівня складності. Під час практичного туру учні кожного класу виконували чотири практичні роботи з різних біологічних дисциплін.
27 березня відбулося урочисте закриття IV етапу ХХХVІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології, в якому взяли участь представники Міністерства освіти і науки України, Департаменту освіти і науки Київської міської державної адміністрації, Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка та Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Під час церемонії закриття олімпіади кожен учасник отримав дипломи і подарунки.
Фотогалерея завершення IV (фінального) етапу ХХХVІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

Завершення IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури

4385Позаду п’ять днів, насичених і хвилюванням, і яскравими враженнями. Сьогодні підбиваємо підсумки. Переможців Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури вітали директор департаменту дошкільної та загальної середньої освіти Міністерства освіти і науки України Кононенко Юрій Григорович, професор Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, доктор філологічних наук Корнієнко Оксана Олександрівна, доцент Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, доктор філософських наук Родний Олег Володимирович, методист з російської мови та літератури Інституту післядипломної педагогічної освіти КУ імені Бориса Грінченка Подолинна Тетяна Тимофіївна. З привітаннями та подарунками виступила головний редактор видавництва «Видавничий дім «Освіта» Красуцька Ірина Володимирівна.
Завдання і відповіді з російської мови. 9 клас
Завдання і відповіді з російської мови. 10 клас
Завдання і відповіді з російської мови. 11 клас
Завдання і відповіді з російської літератури. 9 клас
Завдання і відповіді з російської літератури. 10 клас
Завдання і відповіді з російської літератури. 11 клас
Иллюстрация к басне И.А.Крылова «Волк и Ягнёнок». Художник Е.М.Рачёв
Пушкинские страницы. Художник Н.Н.Смирнов
Раскольников. Иллюстрация к роману Ф.М.Достоевского «Преступление и наказание». Художник И.С.Глазунов
Фотогалерея завершення IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури

Детальніше >>

4-й день IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

005026 березня 2015 року відбувся аналіз олімпіадних завдань з економіки членами журі. Потім відбулася апеляція завдань Всеукраїнської олімпіади з економіки.
На апеляцію було подано всього 10 заяв. Як зазначають члени журі – це найменша кількість апеляцій за всю історію олімпіадного руху. З результатами апеляції учасники погодились.
Журі олімпіади зазначає, що запропоновані учасникам завдання в цілому грамотно сформульовані, були коректними, цікавими, відповідали віковим особливостям учнів і за змістом вписувались у освітні стандарти з економіки. Більшість з них були спрямовані на логічний виклад матеріалу, порівняння, дозволяють всебічно перевірити знання учнів, їхні вміння, навички і ерудицію. Ряд завдань носили проблемний характер і давали змогу в повній мірі оцінити ступінь логічного та аналітичного мислення учнів.
За підсумками ІV етапу олімпіади визначались команди з найвищими результатами у командному заліку. За рейтингом, що враховує співвідношення кількості отриманих дипломів і кількості учасників, кращими командами є: міста Києва, Харківська, Волинська, Львівська та Вінницька.
Після обідньої перерви для учасників олімпіади була організована цікава екскурсія «Таємниці Печерських пагорбів».

4-й день IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури

291Попередні результати оголошено. Учасники в очікуванні результатів. Але є ще одна невід’ємна частина будь-якої олімпіади – апеляція. Апеляція відбулась і залишається чекати на рішення журі. А щоб чекання було не дуже хвилюючим, наші учасники вирушили на екскурсію містом Києвом. Насичена екскурсійна програма виснажила і керівників команд, і учасників. Завтра на всіх чекає найурочистіша, найочікуваніша мить – оголошення результатів.

4-й день IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

IMG_2066Відбувся найцікавіший день змагань – практичний тур. Учні кожної паралелі виконували по 4 практичних роботи. На кожну роботу відводилося тільки 45 хвилин. Це було дуже непросто. Адже учні мали готувати мікроскопічні препарати, розтинати тарганів, визначати титруванням рН шлункового соку, ідентифікувати тварини (комахи) і рослини та багато іншого. Після такої важкої праці команди, що брали участь в олімпіаді, запросили відвідати Національний університет біоресурсів і природокористування. Учасників олімпіади гостинно вітали проректор з науково-педагогічної роботи та розвитку університету Кудін Андрій В’ячеславович та декан факультету захисту рослин, біотехнологій та екології Доля Микола Миколайович. Студенти університету розповіли учням про навчання, виступили із концертом. Учасники олімпіади відвідали науково-дослідні лабораторії, ознайомилися з сучасним обладнанням, почули багато цікавого про останні наукові розробки працівників Університету.
Фотогалерея четвертого дня IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

3-й день IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

IMG_446624 березня 2015 року — третій день перебування учнівських команд на IV етапі олімпіади з біології в м.Києві. Учні виконували завдання ІІ теоретичного туру — тести групи В.
У другій половині дня Київський національний університет імені Тараса Шевченка організував для учнів екскурсію до Зоологічного музею та Ботанічного саду імені академіка О.Фоміна. Учні та керівники команд відвідали оранжерейний комплекс ботанічного саду, отримали багато приємних вражень та цікавої інформації.
Фотогалерея третього дня IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

3-й день IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

_MG_011525 березня 2015 року учні 8-11 класів виконували завдання ІІ туру Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки. У другій половині дня учні проявили свої творчі таланти відвідавши Камерну сцену ім. С.Данченка. Незабутнім було й спілкування з митцями Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка та перегляд вистави «Увертюра до побачення».
Фотогалерея третього дня IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

3-й день IV (фінального) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з російської мови та літератури і новогрецької мови

4145Відбулося закриття Першої Всеукраїнської учнівської олімпіади з новогрецької мови.
Переможцями стали:
І місце – Кішкіна Анастасія Олегівна, учениця 9 класу Маріупольської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови І-ІІІ ступенів №46 Маріупольської міської ради Донецької області;
Бірюкова Альона Ігорівна, учениця 10 класу СШ №94 «Еллада» міста Києва;
Очаковська Яна Сергіївна, учениця 11 класу Миколаївської ЗОШ І-ІІ ст. №39 імені Ю.І.Макарова Миколаївської міської ради Миколаївської області.
ІІ місце – Ремига Анатолій Олександрович, учень 11 класу Маріупольської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови І-ІІІ ступенів №46 Маріупольської міської ради Донецької області;
Панайотіду Софія-Костантіна Костянтинівна, учениця 9 класу Одеської гімназії №1 імені А.П.Бистріної Одеської міської ради Одеської області.
ІІІ місце – Челпан Ксенія Валеріївна, учениця 9 класу СШ №94 «Еллада» міста Києва.
Закриття Першої Всеукраїнської учнівської олімпіади з новогрецької мови: фотогалерея
Фотогалерея третього дня IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури

Детальніше >>

2-й день IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНастав час напруженої й відповідальної роботи. 24 березня 2015 року учні виконували олімпіадні завдання І-го туру IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки.
Фотогалерея другого дня IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

2-й день IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

IMG_189223 березня 2015 року учні 8-11 класів виконували завдання І туру олімпіади. Хоч роботи учнів зашифровані, але за кількістю набраних балів у перший день уже визначилися перші, поки що анонімні, лідери.
Попереду – три напружені дні роботи та  незабутні екскурсії по м.Києву. Тож побажаємо учням і керівникам команд приємних вражень від перебування в м.Києві.
Фотогалерея другого дня IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

2-й день IV (фінального) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з російської мови та літератури і новогрецької мови

DSCN3743Відлунали звуки пісень першого дня олімпіади, після якого настав час напруженої й відповідальної роботи. Поки учні виконували олімпіадні завдання, керівники команд мали змогу здійснити віртуальну мандрівку «містом Майстра» разом із кандидатом філологічних наук, доцентом кафедри російської та зарубіжної літератури Інституту іноземної філології НПУ ім. М.Драгоманова Галиною Крюковою.
У другій половині дня учні проявили свої творчі таланти на конкурсі «Поетичне розкрилля». Всі, хто зачитав власні вірші, були відзначені подарунками, а почесними гостями конкурсу та, власне, суддями були поети Дмитро Бураго та Тетяна Пахарєва.
Для учасників Всеукраїнської учнівської олімпіади з новогрецької мови сьогоднішній день був завершальний. Після апеляції вони з нетерпінням чекають остаточних результатів. А на учасників Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури завтра чекає другий тур – виконання завдань з літератури.
Фотогалерея другого дня IV (фінального) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з російської мови та літератури і новогрецької мови

Відкриття IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

ekonomika

Вісімнадцять років тому Київ приймав учасників IV (фінального) етапу Першої Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки. Погостювавши за цей час у різних регіонах України, олімпіада цього року знову повернулася до столиці. Місцем проведення є спеціалізована школа-інтернат №14 з поглибленим вивченням предметів художньо-естетичного циклу м.Києва (директор Т.А.Манько). Проведення олімпіади стало можливим завдяки зусиллям і фінансовій підтримці представництва компанії «htc» в Україні, культурну програму забезпечує колектив Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Сьогодні, 23 березня 2015 року, 79 кращих знавців такої важливої в сучасному житті науки, як економіка, були запрошені на відкриття IV етапу олімпіади. Для гостей радо відкрив двері економічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, один з перших в Україні вищих навчальних закладів, де було започатковано викладання економічних наук.
З вітальним словом перед присутніми виступив голова журі, декан економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державної премії України в галузі науки і техніки, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України В.Д.Базилевич. Побажали учням перемог також головний спеціаліст Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) О.В.Батечко, директор з продажу HTC у Центральній, Східній Європі та Україні А.Шукєвич, методист вищої категорії по роботі з обдарованою молоддю та проведенню масових заходів відділення змісту позашкільної освіти та виховної роботи Інституту інноваційних технологій та змісту освіти О.М.Бурлака та директор Українського гуманітарного ліцею Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Заслужений вчитель України Г.С.Сазоненко. Командам та членам журі дарували свої хореографічні мистецькі номери студенти КНУ імені Тараса Шевченка.
Попереду – три напружені дні роботи, незабутні екскурсії по м.Києву та перегляд вистави в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка. Тож побажаємо учням і керівникам команд приємних вражень від перебування в м.Києві.
Успіхів вам у змаганнях, дорогі учасники олімпіади!
Програма IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки
Фотогалерея відкриття IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

Відкриття IV (фінального) етапу ХХХVІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

biologia

Біологію справедливо вважають нині наукою майбутнього. Тільки вдумайтеся: згідно з офіційним дослідженням «Shape of Jobs to Come», підготовленим компанією Fast Future для уряду Великобританії, із двадцяти нових спеціальностей, які виникнуть у наступні два десятиріччя, сім буде пов’язано з біологією.
Цей предмет не випадково захоплює в школі багатьох учнів. Одним із престижних інтелектуальних змагань, де вони можуть випробувати свої сили, є Всеукраїнська учнівська олімпіада з біології. Цього року вона зібрала в м.Києві 151 старшокласника з усіх регіонів України. Олімпіада триватиме з 22 по 27 березня 2015 року.
Юних біологів гостинно зустрів Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка. На урочистому відкритті ХХХVІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології перед учасниками виступили перший заступник директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради В.Ю.Челомбітько, проректор з наукової роботи КНУ імені Тараса Шевченка, доктор геологічних наук, професор С.А.Вижва, головний спеціаліст департаменту загальної середньої і дошкільної освіти Міністерства освіти і науки С.С.Фіцайло та голова журі олімпіади. Учні та керівники команд приязно вітали студентів Київського університету імені Бориса Грінченка, які дарували присутнім популярні сучасні українські пісні.
Бажаємо учням і керівникам команд приємних вражень від перебування в м.Києві. Успіхів вам у змаганнях, дорогі учасники олімпіади!
Програма IV (фінального) етапу ХХХVІ Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології
Фотогалерея відкриття ІV (фінального) етапу XXXVI Всеукраїнської учнівської олімпіади з біології

Відкриття IV (фінального) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з російської мови та літератури і новогрецької мови

ros-ngr-olimp

22 березня 2015 року в м.Києві стартував IV етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з російської мови та літератури і новогрецької мови.
73 учасники учнівської олімпіади з російської мови та літератури й 12 учасників олімпіади з новогрецької мови радо вітали в Київській школі-інтернаті №4.
На урочистому відкритті учасників привітали співробітники Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Олена Артеменко та Олена Хомяк, голови журі: О.Корнієнко, професор НПУ ім. М.П.Драгоманова, доктор філологічних наук, та А.Савенко, завідувач кафедри Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук. З вітальним словом до присутніх звернувся В.Ковальчук, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук. Учасники олімпіади отримали музичні дарунки від студентів Інституту мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка.
Бажаємо учням і керівникам команд приємних вражень від перебування в м.Києві. Успіхів вам у змаганнях, дорогі учасники олімпіади!
Програма IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з російської мови та літератури
Програма IV (фінального) етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з новогрецької мови
Фотогалерея відкриття IV (фінального) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з російської мови та літератури і новогрецької мови